iddaa sonuçları
İddaa nasıl oynanır? İddaa 2.5 Üstü Nedir? , İddaa sistem nedir?

İddaa sistem nedir?

İddaa sistem nasıl oynanır?

Sitem, tahminde bulunduğunuz maçalrı kolon şeklinde yaparak yanılma payı da koyarak kazanma şansınızı artıran bir özelliktir. Sistem oynadığınız zaman oynadığınız maç sayısına ve seçtiğiniz sistem dahilinde kuponunuzda kolonlar oluşturulur. Oluşturulan kuponlarda doğru tahmin ettiğiniz olanlar kazanır.
Sitem seçeneği normal ve bankolu sistem olarak ikiye ayrılır. Normal sistem oynadığınızda kazanma şansınızı artırabilirsiniz ancak kupona ödeyeceğiniz bedel de oynadığınız maç sayısına ve oluşturulan kolona göre artar. Sistem oynadığınız takdirde kupon bedelinizi sistem tablosundan öğrenebilirsiniz.

Sistem tablosundan ödeyeceğiniz kupon bedelini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bunu için öncelikle maç sayısını ve sistem sayısını bilmelisiniz ardından ise maç sayısıyla işaretlediğiniz sistem sayısının kesiştiği rakamı bulmaslısınız. Örneğin kuponunuza 6 maç eklediniz ve sistem de 4 ü işaretlediniz. Sistem tablosundan kesiştiği noktaya bakarak kupon bedelinizin 15 TL olduğunu görürsünüz.

İddaa sistem ( video )

Başka bir örnek verecek olursak ise diyelim ki 10 maç yaptınız sistem 5’i işaretlediniz sistem tablosundan kolaylıkla maç sayısıyla sistem alanındaki işaretlediğiniz sayının kesiştiği yere bakarak 10 maç sistem 5’te 252 sayısını görürsünüz yani 252 TL kupon bedelinizdir.

Sistem kuponunuzda kazancınızı ise tutan maçların oranlarını çarparak bulabilirsiniz. Örneğin 6 maçlık bir kupon yaptınız ve bir tanesinin tutacağından emin değilsiniz o zaman sistem kısmında 5’i işaretleyebilirsiniz. Hemen kupon bedelinizi öncelikle sistem tablosundan hesaplayacak olursak 6 Tl kuponunuza ödemeniz gerekmektedir.

Örnek Kupon :

  • 553 Liverpool – Manchester City (1) Liverpool Kazanır 2.30
  • 545 Mallorca – A.Bilbao (2) A. Bilbao Kazanır 2.30
  • 555 Barcelona – Real Madrid (1) Barcelona Kazanır 2.00
  • 531 Gençlerbirliği – Bursaspor (0) Beraberlik 3.00
  • 535 Büyükşehir Bld – Fenerbahçe (2) Fenerbahçe Kazanır 1.55
    540 Başakşehir – Galatasaray (2) Galatasaray kazanır 2.10

Yukarıdaki gibi 6 maçlık kupon yaptınız 1 maçın tutacağından emin değilsiniz ve sistem 5’i işaretlediniz. Kuponunuzu 6 Tl ye yatırdınız ve maç sonucu olarak 535 Büyükşehir Bld – Fenerbahçe (2) Fenerbahçe Kazanır 1.55 maçı yattı sizde doğru tahmin ettiğiniz için kuponunuz tutmuş sayılacak ve kupon dan ne kadar alacağınızı hesaplayabilirsiniz. Diğer 5 maçınız tuttu ve o maçların oranlarını çarpmalısınız. Öreneğimize devam edersek 2.30*2.30*2.00*3.00*2.10 çarptığımız takdirde 66.65 Tl kuponunuzdan kazanç sağladınız.

Sitem kupon yaptığınızda tüm maçlar tutması durumunda kazanç sağlamanız için sistem kısmından oynadığınız maç sayısını işaretlemeniz lazımdır. Örneğin yukarıda ki örnek olarak aldığımız 6 maçın hepsi tutsaydı sistem alanında da 6’yı işaretlediğiniz takdirde tüm maçların oranlarının çarpımı kadar kazanç elde etmiş olacaktınız.

Sistem kupon oynadığınız zaman sistem alanından iki farklı seçeneği işaretleyebilirsiniz. Örneğin 6 maçlık kupon yaptınız ama 1 veya 2 maçın tutacağından emin değilsiniz sistem kısmından 4 ve 5 i işaretleyebilirsiniz. Kupon bedeliniz ise yeniden hesaplanarak öncelikle 6 maç sistem 4 işaretlediğinizde kupon bedeliniz 15 TL ve 6 maç 5 sistem yaptığınızda ise kupon bedeliniz 6 TL olacaktır. 6 maçta hemde sistem 4 ve sistem 5 işaretlediğinizde kupon bedeliniz 15 TL + 6 TL =21 TL olacaktır. Bol şanslar

Bir önceki yazımız olan İddaa Basketbol Alt/Üst Nasıl Oynanır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.